Artistic tea…

Przez : | 0 Komentarz | On : Lipiec 29, 2013 | Kategoria : Herbaty, Napoje

Artistic tea - Love

Herbata artystyczna- Love

Artistic tea – historia herbaty

Picie herbaty w Chinach od tysiącleci traktowane jest jako swoista ceremonia. Nie trwa jak na zachodzie od 5 minut do godziny.  W Chinach to rytuał, któremu poświęca się mnóstwo czasu. “Cza-da” inaczej droga herbaty to chińska filozofia ukazująca jak realizować samego siebie poprzez czynienie dobra. Stąd ceremonia picia herbaty stanowi swoiste oczyszczenie, zjednanie duszy i ciała.  Z czasem picie herbaty w Chinach zostało podniesione do rangi sztuki. Artistic Tea jest właśnie jednym z jej najbardziej wyszukanych form, to inaczej sztuka zwijania herbaty. Chińscy mistrzowie ręcznie zwijają listki białej (czasem zielonej) herbaty, pośród których zamykają piękny kwiat – goździk, jaśmin, kwiat pomarańczy lub inny. Kwiat ten zalany gorącą wodą zaczyna “rozkwitać”. W litrowym dzbanuszku rozpoczyna się trwający 5-7 minut spektakl, podczas którego listki rozwijają się, uwalniając zamkniętą w środku kompozycję kwiatową.

W Chinach tą unikalną herbatą częstuje się wyjątkowych gości, okazując im w ten sposób szacunek i poważanie.

Artistic tea

Mushroom.

Artistic tea - Love, dostepna na www.kipersmaku.pl

Love

 

herbata Love

herbata Love

 

Love

Love

Artistic tea, Love

Love

Artistic tea

Artistic tea – Mushroom i Oriental beauty.

WŁAŚCIWOŚCI

Liczne badania udowodniły, że biała herbata posiada właściwości bakteriobójcze i antywirusowe, pomagając w szczególności w zwalczaniu próchnicy zębów, ze względu na sporą zawartość fluoru. Herbata ta zawiera witaminy z grupy A, B, B2, C i E oraz znana jest z silnych właściwości przeciwutleniających, dużo silniejszych niż u herbat zielonych (powodem jest naturalny proces przetwarzania). Biała herbata pobudza, gdyż zawiera duże ilości teiny, a najnowsze badania wskazują że posiada również działanie antynowotworowe.

Artistic tea

Oriental beauty.

SPOSÓB PARZENIA

Jedną kulkę wrzucamy do dzbanuszka o pojemności 0,8 – 1 litra pełnego gorącej wody o temperaturze około 80 stopni. Ważne jest by najpierw wlać wodę do naczynia a dopiero później wrzucić kulkę. W przeciwnym razie podczas nalewania możemy uszkodzić kompozycję i popsuć efekt.

Parzymy od 5 do 7 min, czekając spokojnie aż listki się rozwiną a ze środka uwolni się kwiat.

Herbatę tę można parzyć kilkukrotnie.

Artistic tea

Artistic tea

 

Artistic tea - Love

Artistic tea - Love

Artistic tea – Love

 

Share This Post!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress