Herbata biała..

Przez : | 0 Komentarz | On : Kwiecień 25, 2013 | Kategoria : Herbaty

Herbata biała inaczej zwana White Moon ma nieregularny kształt i charakterystyczny “siwy” kolor liścia. Proces produkcji jest całkowicie naturalny. Po zbiorach,  które mają miejsce wczesną wiosną, liście White Moon poddaje się wysuszeniu bez udziału światła słonecznego. Jest to najprostsza a zarazem najbardziej naturalna forma pozwalająca zachować herbacie maksymalnie dużo związków czynnych. Jej smak jest delikatny, bardzo orzeźwiający. W tej konkretnej odmianie można wyczuć lekko owocowy posmak przypominający owoc liczi. Szczególnie cenią sobie tę herbatę panie, głównie ze względu na jej delikatny smak.

Herbata biała - white moon, dostępna na www.kipersmaku.pl

Herbata biała.

Właściwości

Liczne badania udowodniły, że Herbata White Moon posiada właściwości bakteriobójcze i antywirusowe, pomagając  w szczególności w zwalczaniu próchnicy zębów. Znane są jej właściwości antyoksydacyjne, dużo silniejsze niż u herbat zielonych, a to za sprawą naturalnego procesu przetwarzania. Warto dodać, że herbata ta w odróżnieniu od herbat czarnych i zielonych jest najmniej przetworzoną herbatą, stąd zawiera najwięcej  składników odżywczych. ponadto posiada właściwości pobudzające,ze względu na dużą zawartość teiny. Część badań przypisuje tej herbacie także działanie antynowotworowe.

Herbata biała - white moon, dostępna na www.kipersmaku.pl

Herbata biała – white moon.

Sposób parzenia

White Moon należy parzyć w 80 stopniach, co najmniej 3 min. Zbyt wysoka temperatura może niekorzystnie wpłynąć na zawarte w herbacie składniki odżywcze.  Nie należy również przesadzać z ilością suszu, idealna będzie jedna łyżeczka 2-3 g.

Delikatny, orzeżwiający smak  tej herbaty sprawia że stanowi ona doskonałą bazę pod przeróżne napoje chłodzące na lato, począwszy od herbat mrożonych po owocowe koktajle.

Świetnie komponuje się z cytryną i miętą.

Herbata biała - white moon, dostępna na www.kipersmaku.pl

Herbata biała – white moon.

 

Herbata biała - white moon, dostępna na www.kipersmaku.pl

Herbata biała – white moon. 

 

Share This Post!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress