System filtrujący Puricom Stella – test KULINARNIE NIEBANALNIE

Przez : | 13 komentarzy | On : Marzec 3, 2015 | Kategoria : Artykuły

Dziś wpis dotyczący testu systemu filtrującego Puricom Stella Z reguły unikam tego typu testów, ale produkt dziś przedstawiony wart jest uwagi i zakupu. Czytajcie:)

Woda kranowa do niedawna cieszyła się bardzo złą sławą głównie za sprawą zanieczyszczeń w niej się znajdujących. Tu jednak należy pamiętać, że obowiązują nas normy unijne dopuszczania wody do spożycia, które są bardzo rygorystyczne. Owszem woda ta nie pochodzi ze źródlanych ujęć ale po oczyszczeniu jest jak najbardziej zdatna do picia. Poza tym skoro używamy jej do mycia twarzy, gotowania, mycia naczyń dlaczego by jej nie pić?? Problemem jednak bywają przyłącza wodociągowe często pokryte rdzą oraz chlor który mimo że oczyszcza tę wode to jednak razem z nią dostaje się do naszego organizmu i posiada mało przyjemny posmak i zapach który dyskredytuje wodę kranową w naszych oczach jako tę pitną. Niektórzy twierdzą, że jej gotowanie wystarczy aby mogła być później pita- owszem gotowanie pozbawia ją posmaku i zapachu chloru (głównie dlatego nie bardzo nam smakuje taka woda) ale nie usuwa zanieczyszczeń dostających się do niej np. z zardzewiałych rur wodociągowych.  Pamiętaj, jeśli pijesz wodę z kranu i jej nie przefiltrujesz, Twój organizm zrobi to za Ciebie. Kranówka, choć jej skład mineralny nie jest najgorszy, zawiera wiele substancji chemicznych jak pestycydy, metale ciężkie, chlor, które oprócz tego że wypłukują dobroczynne bakterie z jelita grubego także zagrażają zdrowiu. Zdaniem ekspertów skuteczniejszym od gotowania sposobem na poprawę jakości kranówki jest jej filtrowanie. Dzięki swoim właściwościom filtry do wody potrafią niemal w 100% oczyścić wodę kranową z chloru oraz redukują jej twardość węglanową, odpowiedzialną za powstawanie tzw. kamienia kotłowego.

Jednakże filtr filtrowi nie równy!

 Do tej pory w naszym domu używaliśmy dzbanka filtrującego wodę popularnej firmy, co sprawdzało się ale niestety nie w 100%. Bo woda przefiltrowana w ten sposób niestety nie smakowała mi do końca choć miała swój udział w rzadszym odkamienianiu czajnika.

Otrzymałam niedawno do testów urządzenie do filtrowania wody Puricom Stella. System ten działa na zasadzie odwróconej osmozy i filtruje wodę z kranu pięciokrotnie. Metoda ta pozwala na bardzo dużą redukcję zanieczyszczeń w wodzie. Zjawisko odwróconej osmozy wykorzystuje pół-przepuszczalną membranę, która przepuszcza czyste cząsteczki wody, zatrzymując zanieczyszczenia które są zbyt duże, aby przedostać się przez mikropory membrany osmotycznej.

System Puricom Stella wyposażony jest w filtr wstępny o dokładności 5 mikronów, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, dwa filtry węglowe  które oczyszczają wodę z chloru, poprawiając zapach i smak wody, membranę osmotyczną usuwającą z wody azotany, metale ciężkie, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy, a także liniowy filtr węglowy  poprawiający smak wody oraz pozbawiający ją wszelkich składników nadających jej nieprzyjemny zapach.

Więcej informacji znajdziecie tu:  http://www.krainawody.pl/122-odwrocona-osmoza-puricom-stella.html

system filtrujący Puricom Stella

system filtrujący Puricom Stella

 

system filtrujący Puricom Stella

membrana i liniowy filtr węglowy

 

 Poniżej krótki film na temat systemu filtrującego Puricom Stella który przybliży Wam jego zalety i działanie.

System filtrujący Puricom Stella – dowody skuteczności

 Aby nie być gołosłowną pora na dowody skuteczności systemu Puricom Stella. Przede wszystkim woda filtrowana tym systemem jest smaczna, pozbawiona obcych zapachów, klarowna i przejrzysta. Herbata zaparzona z tej wody może stać nawet kilka dni i nie zmętnieje. Nadal zostaje smaczna i o dziwo przejrzysta! Wystarczy dodać do niej łyżkę miodu, plaster cytryny i kostki lodu i otrzymujemy fantastyczną mrożoną herbatę, o wiele smaczniejszą od tych sklepowych i przede wszystkim zdrowszą. Aby przekonać się o skuteczności Puricom Stella oraz jego wyższości nad popularnymi dzbankami filtrującymi zrobiłam test. Zaparzyłam w trzech szklankach herbatę czarną i zieloną ale każdą z innej wody: z wody kranowej niefiltrowanej, z wody filtrowanej w dzbanku popularnej firmy oraz z wody filtrowanej systemem Puricom Stella (zdjęcie poniżej)

Herbaty - porównanie

Herbaty – porównanie

Te same herbaty sfotografowałam po upływie doby. Herbaty parzone wodą przefiltrowaną systemem Puricom Stella nie zmętniały, nie zmieniły smaku ani barwy co widać na zdjęciu poniżej. Może to zabawne ale dopiero teraz naprawdę polubiłam czarną herbatę. Smakuje i wygląda zupełnie inaczej niż ta dotychczas mi znana.

porównanie herbat 24godz. później

porównanie herbat 24 godz. później

 Aby przekonać się o faktycznej czystości wody przefiltrowanej systemem Puricom Stella sprawdziłam w jakim stopniu zbiera się osad po zaparzonej herbacie. Do tego testu wykorzystałam zieloną herbatę liściastą.

Osad po herbacie zaparzonej wodą filtrowaną systemem Puricom Stella

Osad po herbacie zaparzonej wodą filtrowaną systemem Puricom Stella

Osad po herbacie parzonej wodą z kranu

Osad po herbacie parzonej wodą z kranu

Czy gdy parzycie herbatę Wasza woda pozwala wam dostrzec wyraźnie na dnie wszystkie składniki herbaty?? No właśnie to kolejna zaleta tego systemu – absolutnie czysta woda …i okazuje się że to nie wina herbaty że jest mętna tylko wody! Podobnie rzecz ma się z osadem a raczej jego brakiem po zaparzonej herbacie. Kolejna zaleta to fakt że nie musimy szorować filiżanek po uciążliwym nalocie pozostającym po herbacie z którym zdarza się że i zmywarka sobie nie radzi.

Poniżej zdjęcie herbaty zaparzonej wodą przefiltrowaną systemem Puricom Stella

 

Herbata zaparzona wodą filtrowaną systemem Puricom Stella

Herbata zaparzona wodą filtrowaną systemem Puricom Stella

Poniżej zdjęcie herbaty zaparzonej wodą niefiltrowaną

Herbata zaparzona wodą niefiltrowaną

Herbata zaparzona wodą niefiltrowaną

 

 Kolejną zaletą Puricom Stella jest fakt że woda nim przefiltrowana smakuje tak samo a nawet lepiej niż woda z butelki, tu oszczędzamy naszą prywatną energię – bo nie musimy tachać ciężkich zgrzewek z wodą i wydawać na nie niepotrzebnie pieniędzy. Dla osób lubiących wodę z bąbelkami zachęcam do zakupu syfonu, którego ja osobiście pamiętam jeszcze z dzieciństwa.

Producenci aby ułatwić użytkowanie zaopatrzyli system w dodatkowy kranik który montuje się obok zwykłego kranu przy zlewie. Mamy wtedy wybór której wody chcemy użyć tak by nie zużywać wody filtrowanej np. do płukania naczyń czy sprzątania. Jeśli chodzi o koszty to w zasadzie zakup tego systemu to wydatek jednorazowy plus raz w roku wymiana filtrów. Wydatki takie możemy spokojnie zaplanować z wyprzedzeniem – zamontować i już niczym się nie martwić tylko korzystać – dla mnie to bezcenna zaleta. Podczas gdy filtry w dzbankach filtrujących trzeba wymieniać stosunkowo często a jeśli przegapimy czas wymiany filtra zbiera się w dzbanku zielony nalot dla osób wrażliwych może to skończyć się bólami brzucha czy biegunką.

 Minusem natomiast – w zasadzie chyba jedynym – jest zwiększone zużycie wody gdyż na około 1 litr wody przefiltrowanej zużywamy około 4 litrów zwykłej wody, ale niestety coś kosztem czegoś – odwrócona osmoza wymaga większej ilości wody aby osiągnąć swą skuteczność.

 Podsumowując

O tym, że woda kranowa oczywiście ta spełniająca normy sanitarne nadaje się do picia każdy wie. Woda ta powinna być dodatkowo filtrowana – o tym wie już nie każdy. Osobiście unikam kryptoreklam i lokowania produktu, ale dzisiejszy test to skłonienie mojej uwagi ku lepszemu rozwiązaniu niż filtrowanie wody za pomocą dzbanków z filtrem, które stosunkowo często trzeba wymieniać, nie są najtańsze a jakość wody z nich uzyskanej znacznie różni się od tej przefiltrowanej kilka razy co odbywa się w opisywanym systemie filtrującym. System filtrujący o tyle mnie zainteresował, że rozwiązuje moje kulinarne problemy z używaniem wody kranowej, która bardzo przekładała się na jakość ugotowanych produktów zwłaszcza zup, wywarów galaret, kawy i herbaty.

Share This Post!

Komentarze

 1. Napisane w Paweł s 3 Marzec, 2015

  Woda o wiele lepsza niż z kranu, nawet przy kawie w smaku i widoku jest różnica.

 2. Napisane w GOlszewska s 3 Marzec, 2015

  Sama zastanawiam się nad zamontowaniem czegoś takiego, wcześniej również korzystałam z dzbanka filtrującego, ale filtr trzeba było wymieniać co miesiąc, a tani nie był, dlatego myślę, że taka inwestycja jest lepsza. Ogólnie to zaskoczyła mnie różnica widoczna na zdjęciach, bo jest ogromna…

  • Napisane w JUSTYNA SZYMAŃSKA s 3 Marzec, 2015

   Tak, różnica jest bardzo duża, zwłaszcza w smaku. Jeśli koszty zakupu nie nadwyrężają budżetu domowego to bardzo polecam bo produkt wart jest swojej ceny!

 3. Napisane w Marcellina s 4 Marzec, 2015

  Filtr nierówny filtrowi, ale również odwrócona osmoza nierówna odwróconej osmozie. Na rynku większość filtrów osmotycznych to tandeta z Chin, wystarczy wejść na allegro, by przekonać się, że niemal wszystkie wyglądają tandetnie. Ta z artykułu powyżej to coś innego.

 4. Napisane w Kwiatek s 9 Marzec, 2015

  Ta z recenzji poniżej to prawdziwa perełka. Kiedyś miałam właśnie tą tandetę z Chin zamówioną na allegro. Woda smakowała trochę plastikowo. Zapach samego urządzenia też nieźle dawał po nozdrzach 🙂 teraz mam Stellę ( jak to ładnie brzmi 🙂 ) nie śmierdzi i pięknie prezentuje się pod moim zlewem.

 5. Napisane w Stokrotka s 11 Marzec, 2015

  Herbata z wody nieprzefiltrowanej, kranowej wygląda jak poranny m… 🙂 Widać, że filtr daje ogromne możliwości. Poprawia nie tylko walory smakowe, ale i to jak widzimy daną potrawę czy napój.

 6. Napisane w Marzenka s 19 Marzec, 2015

  też mam 🙂 w moim przypadku wymiana wkładów raz na 7 miesięcy także dużo pieniędzy Stella nie pochłania.

 7. Napisane w Sylwia s 26 Marzec, 2015

  O kurczę, naprawdę ogromna różnica!

 8. Napisane w lilka s 3 Czerwiec, 2015

  serwuje mojej córci mleko na wodzie z Puricom Stella. Nie miała żadnych alergii ani podobnych rzeczy 🙂

 9. Napisane w Magda s 14 Czerwiec, 2015

  Wydaje się, że różnica jest naprawdę duża, ale wiele badań dowodzi, że woda w kranach wcale nie jest taka brudna, a osad jest nieszkodliwy i może być problemem zazwyczaj w przypadku mycia naczyń. Jednakże wodę z kranu lub z dzbanka z filtrem można bez obaw stosować – nie ma przeciw temu żadnych przeciwwskazań.

 10. Napisane w Basia s 11 Sierpień, 2015

  Droga Justyno,
  czy możemy liczyć na jeszcze jedną recenzję filtra odwrócona osmoza Puricom Stella? Tylko tym razem taką z perspektywy czasu. Od jakiegoś czasu zastanawiam się poważnie nad zakupem tego urządzenia i Twoja opinia myślę, że mogłaby mi pomóc. Proszę Cię o ocenę Stelli, jak filtr się sprawuje po tych kilku miesiącach.
  Czytelniczka 🙂

 11. Napisane w Mamcia s 15 Wrzesień, 2015

  Moja córeczka dostała alergii pokarmowej, dlatego teraz przygotowuje jej wszelkie posiłki z wody przefiltrowanej powyższym filtrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress